Pomůžete prosím identifikovat tento pazvuk?

1994 - ....
Odpovědět
phitreek
Příspěvky: 2
Registrován: stř 15. srp 2012 23:09:44

Pomůžete prosím identifikovat tento pazvuk?

Příspěvek od phitreek »

Zdravím, mám A4 Avant B5 1.8 20V 92kW v automatu a při každém rozjezdu se studeným motorem, když se blíží 50km/h a otáčky jsou kolem 3000ot/min jede cca sekundu jakoby se spojkou a až dosáhnou otáčky cca 3500 tak se teprve zařadí vyšší stupeň. Dělá to jen při rozjezdu. Nejsem odborník, ale možná vyměnit olej v převodovce? Auto mám teprve měsíc a přede mnou to měl starý pán, který moc nejezdil, tak si říkám, jestli se třeba nesnížila viskozita oleje, nebo něco v tom stylu, ale servisoval u Audi, před prodejem nechal udělat novou TUV a podle servisky je vše ok a to stejné mi řekli na diagnostice kam jsem se jen zběžně stavil při koupi v Bavorsku, takže tomu nerozumím. Můžete mi prosím poradit? Nevím, jestli se jedná o problém, ale vzhledem k tomu že to dělá vždy jen jednou při rozjezdu na studeno, moc se mi to nelíbí. Díky moc za každé info.

Zde je odkaz na video z telefonu v nevalné kvalitě, ale pro ilustraci snad postačí:
http://www.youtube.com/watch?v=_Pho0Nbz ... e=youtu.be

Dále bych se chtěl zeptat, zda můžete doporučit servis, nebo šikovného mechanika v Praze nebo okolí?
Děkuji.

Houmi
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14. říj 2012 18:19:49

Pomůžete prosím identifikovat tento pazvuk?

Příspěvek od Houmi »

to je jka kdyby tam automat nevedel co dat ale stim olejem si myslim ze problem nebude to by to delalo porad nejen pri studenym rozjezdu skus to nechat jeste prijevyt a jak to zacne delat tak zajet nekam na diagnostiku nejlepe to nechat az to shladne a napychnout to a sledovat to v ty chvyli jak to zacnedelat

phitreek
Příspěvky: 2
Registrován: stř 15. srp 2012 23:09:44

Pomůžete prosím identifikovat tento pazvuk?

Příspěvek od phitreek »

díky už jsem to vyřešil přes audi klub, nakonec to byly podtlakové hadičky a váha vzduchu :)

Mirek_A4_B8_3.0dti
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 13. zář 2018 22:10:27

Pomůžete prosím identifikovat tento pazvuk?

Příspěvek od Mirek_A4_B8_3.0dti »

Povlastnej ose som si doviezol z nemecka A4 B8 2011 176 kw avant. Potrebova by som poradit zvuky ale neurcite odkadial. Na volnobeh studeny start ako HODINKY... ziaden problem .... radenie tychlosti do 2000 otacok ziaden problem ... ked chcem trosku viac pridat pri rychlostnch stupnoch 234 pri radeni nahoru a nad 2000 otacok ZVUK PO PUSTENI SPOJKY NECO AKO SUCHOTANIE .... spojka zabera krasne nepreklzujebale pri radeni nahoru je tam zvuk ktory tam nepatri .... poradte mi PROSIM mozno to ani neni spojka mozno to je turbo a mozno ked ne turbo tak len nejaka cast spojky alebo zotrvacnik ...? Ale ten na volnobeh neklepe ... neviem si rady

Mirko

Odpovědět